martedì 30 settembre 2008

La dolce vita in Live Language Salento..


Frequentavo il corso di lingua italiana per le due settimane e se devo essere sincera sono molto contenta! Si dice „Vai dove ti porta il cuore“ e io ho fatto cosi e farò anche la prossima volta!

Il corso che frequentavo era di livello B1/B2 e era con accento sulla conversazione e nello stesso tempo con l´ottimale utilizzazione del lessico e della gramatica. Con la mia insegnante Elisabetta parlavamo di obietti interessanti e utilli. Elisabetta è l´insegnante veramente eccezionale , particolare. Insegna con creatività, entusiasmo, è sempre inventiva. Potevo vedere e sentire che insegna con passione. Tutte le lezione avevano valore dell´oro!

I miei giorni in Salento sono passati veloci ma ognuno era perfetto e unico. Ogni giorno mi sono svegliata con il pensiero che la vita è bella! Vorrei ringraziare la famiglia di Betty perchè mi hanno trattato come un vero membro della famiglia e mi hanno viziato – specialmente con i vari cibi gustosi e dolci originali. Anche ho scoperto il segreto di Franca ☺ - come preparare il vero caffè italiano.

Ho visitato anche altre citte di Salento, sono stata a Lecce, la cittá famosa per le costruzioni del barocco leccese e ho visto Basilica di S. Croce ma anche L´anfiteatro romano. Il mare Ionio è meraviglioso a me è piaciuto tantissimo a nuotare qua. La cittá che mi ha affascinata di più è stata Otranto sulla costa Adriatica. Ho ammirato il porto con parecchie barche a vele, yacht, catamarano. Anche il centro della antica cittá e bellissimo con tutte le botteghe, ristoranti che offrono cibi tipici, con il migliore gelato nel mondo! Raccomando anche a vedere la Cattedrale di Otranto e non dimenticate di chiedere per “la leggenda del ragno nero” ☺

JANA
Slovacchia


Sladký život v Live Language Salento...


Navštevovala som kurz talianskeho jazyka dva týždne a ak mám byť úprimná, som veľmi spokojná! Hovorí sa „Choď, kam ťa zavedie srdce“ a ja som tak spravila a urobím tak aj nabudúce!

Kurz, ktorý som navštevovala bol vedomostnej úrovne B1/B2 a bol s dôrazom na konverzáciu a súčasne na optimálne využitie slovnej zásoby a gramatiky. S mojou učiteľkou Elisabettou sme sa rozprávali o zaujímavých a užitočných témach. Elisabetta je skutočne výnimočná, jedinečná učiteľka. Učí kreatívne, s entuziazmom a je vždy inovatívna. Mala som možnosť vidieť aj cítiť, že učí s vášňou. Všetky moje vyučovacie hodiny mali hodnotu zlata!

Dni v Salento mi ubiehali rýchlo, no každý jeden deň bol perfektný a jedinečný. Denne som sa budila s myšlienkou „život je krásny!“ Chcela by som poďakovať rodine Betty, pretože sa ku mne chovali ako ku skutočnému členovi rodiny a rozmaznávali ma – hlavne s rôznymi typmi chutných jedál a originálnych sladkostí. Taktiež som objavila tajomstvo Franci ☺ - ako sa pripravuje pravá talianska káva.

Navštívila som aj iné mestá oblasti Salento, bola som v Lecce, mesto známe svojou barokovou lecce architektúrou, videla som Baziliku S. Croce, ale aj rímsky amfiteáter. Iónske more je očarujúce a plávanie v ňom sa mi moc páčilo. Mesto, ktoré mi učarovalo najviac bolo Otranto pri jadranskom pobreží. Obdivovala som prístav s množstvom plachetníc, jácht a katamaranov. Tiež centrum antického mesta je nádherné so všetkými jeho obchodíkmi a reštauráciami, ktoré ponúkajú typické jedlá a najlepšiu zmrzlinu na svete! Odporúčam tiež pozrieť si katedrálu Ottranto a nezabudnite sa popýtať na „legendu o čiernom pavúkovi“ ☺

JANA
Slovenská republika

Nessun commento: