sabato 28 luglio 2007

I found the school pretty easy to find, which was something I was worried about, having not been to Aradeo before. The emphasis seemed to be on speaking Italian most of the time, which was challenging because I am quite new to the Italian language, but it made me realise that I know more Italian that I had thought.
The lesson went quickly and I was surprised at how much we covered comprehensively, and I was pleased that that there were lots of opportunities to ask questions, and discuss things. The topics covered were interesting, such as accents and pronunciation, which I didn’t expect but were nevertheless useful and informative.

Cristopher Sullivan, LONDON


BUZIACZKI OD NETKI!!

Live Language Salento- to niewielka niepubliczna szkoła znajdująca się w centrum Aradeo, w samym sercu regionu Salento, w Puglii. Jednakże, co roku wita z otwartymi ramionami wielu studentów z zagranicy. Jest to niezwykle bogata w zabytki część Włoch. Poza tym ludzie zamieszkujący ten region za wszelką cenę chcą zachować swoja odrębność, toteż pielęgnują swój język włoski, obyczaje, historię. Zajęcia odbywają się w małych grupach – poza mną w grupie były jeszcze 2 dziewczyny, Fiona z Australii i Barbara z Niemiec. Poza zajęciami, cały czas towarzyszyli nam przyjaciele Elisabetty. Toteż tworzyliśmy niezwykłą wielonarodowościową mieszanka gotowa nie tylko do nauki, ale i do zabaw i szaleństw. Nie musiałyśmy się troszczyć same o wieczorno-nocne życie, zwiedzanie okolicznych miast i plaż, czy gotowanie! Angelo, Marcello, którzy prowadzą bed & breckfast -Masseria Paccinna- chętnie opowiadali o swojej kulturze, pokazywali najciekawsze miejsca i wozili nas wszędzie, gdzie chciałyśmy, gdyż podróżowanie autobusami jest tam niezwykle trudne i uciążliwe.Luca przyrządził pyszną pastę, nie było to wielce wytworne czy skomplikowane danie, jednakże z najprawdziwszym włoskim kucharzem. Podczas wspólnych kolacji dużo rozmawialiśmy, poznając się przy tym doskonale. Giulio opowiadał o muzyce -pizzica-, podarował film, zdradzał tajemnice swojej kultury. Wróciłam jeszcze bardziej zaciekawiona tym krajem i językiem! Pozdrawiam wszystkich serdecznie!


Aneta - Poland
Nessun commento: